Arama Motorlarında hızlı yükselin - Sınırsız Trafik

Destek Tel: 0.212 416 06 44 - 558 94 50 - 0.532 541 93 77
Alışveriş Sepetim

Sepetiniz Boş...

Üye Girişi
Email :
Şifre :
   
Üye Ol | Şifremi Unuttum
E-Ticaret Bilgi Portalı
E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri
E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın. E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın.
E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri
E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları
E-Ticaret`te büyüme sürüyor E-Ticaret`te büyüme sürüyor
E-Ticaret Hızla Gelişiyor E-Ticaret Hızla Gelişiyor
E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları
E-ticaret girişimcilerine ipuçları E-ticaret girişimcilerine ipuçları
E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi
E-Ticaret te yeni düzenleme E-Ticaret te yeni düzenleme
E-Ticaret siteleri için Seo tavsiyeleri E-Ticaret siteleri için Seo tavsiyeleri
Kibo Katalog Kitap Entegrasyonu tamamlanmıştır. Kibo Katalog Kitap Entegrasyonu tamamlanmıştır.
E-Ticaret Sitelerine yeni ayar yapılacak E-Ticaret Sitelerine yeni ayar yapılacak
E-ticaret Sitesi rakamı 20 milyarı buldu E-ticaret Sitesi rakamı 20 milyarı buldu
Engelliler E-ticaret (Elektronik Ticaret) eğitimi alacak Engelliler E-ticaret (Elektronik Ticaret) eğitimi alacak
E-ticaret Siteleri ile Alışveriş bir yılda yüzde 57 arttı E-ticaret Siteleri ile Alışveriş bir yılda yüzde 57 arttı
Alışveriş çılgınlığı e-ticaret siteleri ile rekora koşuyor Alışveriş çılgınlığı e-ticaret siteleri ile rekora koşuyor
Sanal Pos alabilir miyim diye düşünmeyin, Posnet Ödeme ile 1 günde sanal posunuz olsun! Sanal Pos alabilir miyim diye düşünmeyin, Posnet Ödeme ile 1 günde sanal posunuz olsun!
Diğer E-Ticaret Firmalarından Farklılıklarımız Diğer E-Ticaret Firmalarından Farklılıklarımız
Tablet Bilgisayarların E-ticarete etkisi nelerdir Tablet Bilgisayarların E-ticarete etkisi nelerdir
Yeniliklerden Haberdar Olun
Ad Soyad :
Email :
Şehir :
Güvenlik Kodu :
Kodunu Girin :
 
E-Ticaret Bilgi Portalı

E-Ticaret Sitelerindeki Personel İstihdamı %200 arttı

14 Aralık 2011 Çarşamba 10:53
E-ticaret son yılların en popüler girişimcilik alanlarından biri oldu. Rakamlara bakıldığında sektörün koşar adımlarla büyüdüğünü görmek mümkün. Türkiye`nin en büyük İK sitesi Kariyer.net, birçok büyük şirketin yatırım yaptığı ve her gün yeni iş fırsatlarının doğduğu e-ticaret sektörünün istihdam haritasını çıkardı. Veriler, fırsat sitelerinin yeni iş fırsatları doğurduğunaişaret ediyor.

Türkiye’nin en büyük insan kaynakları platformu Kariyer.net verilerine göre 2011 yılının ilk 8 ayında istihdam hacmi en çok artan sektör e-ticaret oldu. 2011 yılının ilk 8 aylık periyodunda sektörden gelen eleman talebi yüzde 200’lük bir artışla 2 bin kişiye ulaştı. e-ticaret sitelerinin en çok aradığı pozisyonlar ise sırasıyla yönetici, satış temsilcisi, yazılım uzmanı, muhabese elemanı, sistem yöneticisi, danışman, satın alma uzmanı, internet pazarlama uzmanı oldu.

Dış yatırımların sayısı hızla artıyor
Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, e-ticaret uygulamalarının çizdiği başarılı grafiğin istihdama da yansıdığını belirtiyor. Yusuf Azoz: “Ülkemizde yıllardır başarılı örneklerini gördüğümüz e-ticaret, günden güne hacmini artırıyor ve başlı başına bir sektör olma yolunda hızla ilerliyor. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve tüketicilerin internetten alışverişe her geçen gün daha fazla güven duymasına paralel olarak bu alandaki girişimlerin ve dış yatırımların sayısı da hızla artıyor. Bunda, tüketicinin işini kolaylaştıran yaratıcı uygulamaların da önemli payı bulunuyor.”
Elemanı da internette arıyorlar
İnternet şirketlerinin personel arama süreçlerini de internet üzerinden gerçekleştirdiğini belirten Yusuf Azoz şöyle konuşuyor: “Sitemize üye olan e-ticaret sitelerinin sayısı son iki yılda yüzde 150’ye varan bir artış gösterdi. Şu an Kariyer.net veritabanında ilanı bulunan 120 e-ticaret firması var. İnternette faaliyet gösteren firmalar, internetin sağladığı hız ve maliyet avantajını çok daha yakından bildiklerinden, eleman arama süreçlerinde de interneti tercih ediyor. Teknik pozisyonlardan yönetici ve danışman gibi yönetim kadrolarına, tüm iş ilanlarını internette yayınlayıp süreci internette yönetiyor.”
En çok yönetici ve satışçı aranıyor
E-ticaret sektöründe en çok ihtiyaç duyulan pozisyonların satış temsilcisi, yönetici, yazılım uzmanı, muhabese elemanı, sistem yöneticisi, danışman, satın alma uzmanı ve internet pazarlama uzmanı olduğunu belirten Yusuf Azoz, istihdam tablosunun sektörün kurumsallaşma sürecinin hızlandığına işaret ettiğini söylüyor. Azoz: “En çok aranan pozisyonların yönetici ve satış temsilcisi olması, yazılım uzmanı ve sistem yöneticisinin bunlardan sonra gelmesi, sektörün teknik altyapısını geliştirmenin yanı sıra daha yüksek bir ticaret hacmi ve değer yaratmaya başladığını ve odağını bu yöne çevirdiğini gösteriyor .”

Farklı meslekler doğdu
E-ticaret siteleri tarafından Kariyer.net veritabanında yayınlanan ilanlar arasında farklı pozisyonlar da yer alıyor. Kampanyaların duyurulması için ihtiyaç duyulan e-posta pazarlama uzmanı ve iade süreçlerini yönetmesi için istihdam edilen iade sorumlusu, bu pozisyonlar arasından en çok dikkat çekenler. Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz bu durumu, en son teknoloji üzerine kurulu iş modellerinin, sürekli yeni iş alanları, yeni pozisyonlar ürettiği ve önümüzdeki dönemde de farklı iş alanlarının doğacağı şeklinde yorumluyor.

Operasyon tarafında ihtiyaç artıyor
Alışveriş sitelerinin sadece internet üzerinde faaliyet göstermediğini belirten Yusuf Azoz, şöyle konuşuyor: “Satılan ürünlerle ilgili bakım, depolama ve loijistik faaliyetleri de yürütüldüğü için bu alanlar için yoğun personel aranıyor. Ürünlerin fotoğrafını çekmek için fotoğrafçı, ürünlerin bakımı için temizlik elemanı ve ütücü, depo operasyonaları için depo ve sevkiyat sorumluları, tedarik zinciri yöneticisi, lojistik operasyon yöneticisi, lojistik elemanları ve şoförlerin yoğun olarak arandığını gözlemliyoruz.”

Anadolu’da da iş fırsatları doğacak
Azoz, birçok fırsat sitesinin hizmet ağını İstanbul dışına genişlettiğini, temsilcilik ve ofislerle Anadolu’daki şehirlerde de faaliyet göstermeye başladığını belirtiyor. Yusuf Azoz, sektöre yapılan yatırımın artarak sürmesinin beklendiğini ve e-ticaret sitelerinin İstanbul dışında da istihdamı hareketlendiren bir yapıya ulaşacağını söylüyor.

Bu haber 9187 kez okundu.
Ücretsiz Demo